AIoT چیست؟

در این مقاله اطلاعاتی نسبت به AIoT و هوش مصنوعی بدست می‌آوریم

AIoT چیست؟

همه چی در باره AIoT 

هوش مصنوعی (AI) احتمالاً یکی از پر بحث ترین فناوری ها است. همه می خواهند ادعا کنند که محصولاتشان AI دارد ، حتی اگر اینگونه نباشد.ما در اینجا درباره آن صحبت خواهیم کرد.

هوش مصنوعی به مجموعه دستگاه هایی گفته می شود که کارهای خاص را بدون هیچ گونه تعامل انسانی انجام می دهد.و تقریباً برای خودش تصمیم می گیرد. این استفاده بیش از حد آزادانه از این اصطلاح نه تنها باعث ایجاد سردرگمی برای مصرف کنندگان می شود ، بلکه بر دستگاه هایی که واقعاً هوشمندتر می شوند نیز تأثیر منفی می گذارد و پیشرفت ها و مزایای آنها را کم اهمیت می کند. و اکنون اصطلاح AIoT در حال استفاده است.

هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) دو کلمه اختصاری فوق العاده محبوب هستند که اخیراً به عنوان یک نیروی برهم زننده در دنیای فناوری ظاهر شده اند. در سال های اخیر ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا انقلابی ایجاد کرده و نحوه تعامل جهان را دگرگون کرده است. اکنون ، این پیشرفت با یک ترکیب ابتکاری و مهیج جدید به نام Artificial Intelligence of Things (AIoT) حتی بیشتر پیشرفت کرده است.

بیایید کمی در این زمینه صحبت کنیم. تعریف هوش مصنوعی ماشین های هوشمند محور است که وظایف مشابه انسان مانند دستیار مجازی ، خودآگاهی و فعالیت های اتوماسیون را انجام می دهند.

اینترنت اشیا شامل رایانه و دستگاه های سیستماتیک بهم پیوسته ای است که می تواند بدون هیچ گونه مداخله انسانی ، داده ها را از طریق شبکه در زمان واقعی جمع آوری و انتقال دهد.

(مثل انجام کارهای خانه با لوازم خانه هوشمند،جارو برقی رباتیک طبق یک ساعت فرمان میگیرد جارو کند ، لباسشویی در یک ساعت روشن میوشد . چراغ ها و …)

AIoT چیست؟

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دقیقاً چگونه خود را با یکدیگر ترکیب می کنند؟

به طور مستقل ، AI و IoT مزایای خودکفا را در اختیار شما قرار می دهند. در صورت ترکیب ، انتظار پیشرفت های عملیاتی ، تعاملی ، مدیریت داده ها و تحلیلی را داشته باشید. بیایید شروع کنیم به شکستن نحوه کار اینترنت اشیا در اصطلاحات اساسی. تجهیزات و دستگاه هایی که می پوشید به اینترنت متصل هستند که داده ها را پردازش می کند.

سیستم های اینترنت اشیا برای کنترل و محرک سیگنال ساخته شده اند ، به عنوان مثال ، شما داده ها را به یک برنامه سلامتی وارد کنید و برنامه داده های قابل توجهی را به شما ارائه خواهد داد. که به شما کمک می کند از سلامت خود مراقبت کنید(می بند 6 یکی از این دستگاهاست). این تکنولوژی ضربان قلب ، فشار خون و درجه حرارت شما را کنترل می کند و باعث فعالیت هایی می شود که به حفظ سلامتی شما کمک می کنند.

هوش مصنوعی از طریق اتمام وظایف از طریق الگوریتم های یادگیری داده یا مجموعه ای از قوانین و یا از طریق پردازش داده هایی که دستگاه می تواند از آنها بیاموزد تا خروجی دقیق داشته باشد ، هوشمندانه تصمیم می گیرد.

هنگام افزودن هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به منظور ساخت AIoT به هم ، این دستگاه های اینترنت اشیا می توانند داده های مورد استفاده در تجهیزات یا دستگاه ها را تجزیه و تحلیل کرده و بدون دخالت انسان تصمیم های فعال ، هوشمند و دقیق بگیرند.

در نهایت ، این دستگاه ها به دستگاه های هوشمند ، ارتباطی و قدرتمندی تبدیل می شوند که می توانند داده ها را پردازش و سریعتر و دقیق تر از همیشه تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

به طور قابل قبولی به انسان اعتماد بیشتری می شود و تغییر وابستگی بیشتر به هوش ماشین کار آسانی نیست. در حقیقت AIoT می تواند این شکاف را برطرف کرده و انتقال از اعتماد به انسان به فناوری اعتماد را تا حد ممکن یکپارچه کند.

AIoT چیست؟

کاربرد AIoT

در بعضی از صنایع معمولی شامل خانه های هوشمند، کارخانه های هوشمند و غیره این بحث بسیار داغ است. به عنوان مثال یک خانه هوشمند، پس از ظهور هوش مصنوعی، مردم از خدمات “باز و آینده” در زندگی شان استفاده می کنند و لذت می برند. با این تکنولوژی به تمامی نیاز هایشان پاسخ داده می شود.

بلندگوهای هوشمند و ربات های هوشمند با ویژگی های “هوشمند” وظایف را بر اساس دستورالعمل هایی مانند روشن کردن تلویزیون و خاموش کردن تهویه مطبوع انجام می دهند که به طور معمول در زندگی در خانه هوشمند این موارد وجود دارد و استفاده می شود.

نظارت هوشمند

نظارت هوشمند امنیتی از تجزیه و تحلیل با داده های بی درنگ استفاده می کند تا به شما کمک کند که بتوانید تشخیص دهید آیا مورد مشکوکی در یک مکان خاص اتفاق می افتد یا خیر. این چیزی است که به ویژه در بخش خرده فروشی اتفاق می افتد ،

جایی که از طریق مشخصات مشتری ، دوربین های نظارتی به خریداران عمومی کمک می کند تا با داشتن قابلیت تشخیص تصویر مجرمان را که باعث ایجاد مزاحمت می شوند ، شناسایی کند. اینتل همچنین با انجام تجزیه و تحلیل مجموعه داده ها و ایجاد پاسخ ، در ساخت هوشمندانه و سریعتر سیستم های نظارتی پیشگام است.

وسایل نقلیه خودمختار

روش دیگری که امروزه از AIoT استفاده می شود استفاده از وسایل نقلیه خودمختار است. تسلا یک نمونه برجسته است. برای تصمیم گیری در زمان واقعی بر اساس شرایط رانندگی فعلی ، از رادار ، GPS و دوربین استفاده می کند.

داده ها از طریق سیستم های اینترنت اشیا بهم پیوسته جمع آوری می شوند و بر این اساس قبل از خروج از یک اقدام داده محور ، یاد می گیرند. به عنوان مثال ، تصور کنید که در شرایط بارانی رانندگی می کنید ، ترکیب AIoT این را حس می کند و برف پاک کن ها را اعمال می کند و وسیله نقلیه را در شرایطی قرار می دهد که می تواند در آن شرایط رانندگی روان را فراهم کند.

AIoT چیست؟

ساختمان های اداری

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا همچنین با ساختمانهای اداری هوشمند تعامل دارند. شرکت ها فن آوری های حسگر را نصب می کنند که به مدیریت انرژی و روشنایی کمک می کند. ساختمانها همچنین حرکت فیزیکی افراد را افزایش می دهند ، دقیقا چیزی که برای مدیریت امنیت ضروری است

ساختمان های هوشمند همچنین می توانند دسترسی افراد را از طریق تشخیص چهره کنترل کنند. این کار از طریق مقایسه داده ها و تصاویر در زمان واقعی برای دسترسی به یک ساختمان اداری انجام می شود. گروه Terminus ، مستقر در پکن ، طرفداران ساختمان های “دقیق” هستند.

دستگاه های دسترسی امنیتی

تکنولوژی دسترسی های امنیتی (ACT) به عنوان یک شرکت با استفاده از داده ها برای تعیین الگوهای دسترسی برای هر کارمند ، درک محل کار در دفتر و پیش بینی چیدمان های بهتر دفتر برای ورود و خروج راحت تر ، AI و IoT را از طریق فن آوری fob برای مناطق دسترسی ادغام می کند.

اینترنت اشیا با ادغام هوش مصنوعی هوشمندتر می شوند و فقط مدت کوتاهی طول می کشد تا شرکت ها برای شناسایی و ایجاد بینش هوشمند از طریق داده ها ، آنها را ادغام کنند. هدف نهایی این است که به ماشین آلات و سیستم ها اجازه تصمیم گیری دقیق و بدون نیاز به هیچ گونه ورودی انسانی را بدهیم.

امروزه ترکیبی از این فناوری ها در همه بخشهای صنعت بیشتر مورد بحث قرار می گیرد ، زیرا ما با توجه به بحران همه گیر کنونی به دنبال راه هایی برای ایجاد “راه های طبیعی” بهتر هستیم. هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به آرامی اما مطمئناً در حال پیشرفت هستند.

جالبه بدونید شرکت شیائومی از بعد از تاسیس به دنبال هوشمند سازی محصولات خود هستش که در زمینه هوش مصنوعی جزء پرچمداراست