PAI چیست

بر اساس مطالعات تناسب اندام HUNT، افرادی که می توانند به صورت مداوم شاخص PAI خود را نزدیک به 100 حفظ کنند، کمتر در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 هستند. بنابراین حفظ امتیاز PAI می تواند به سلامت کلی بدن کمک کند

PAI چیست

همه چی در مورد PAI

مخفف عبارت Personal Activity Intelligence به معنای «بینش فعالیت شخصی» است.

تحقیقات بسیاری در طول دهه ها انجام شد که نشان داد یکی از عوامل پیش بینی کننده در رابطه با سلامت کلی و طول عمر انسان، سلامت اندام های قلبی و تنفسی است. همه افراد می دانند که با انجام فعالیت های ورزشی با شدت متوسط می توانند توانایی قلبی ریوی خود را بهبود بخشند؛ با این حال افراد از روش انجام فعالیت های ورزشی، مدت زمان و شدت این فعالیت ها چیزی نمی دانند.

PAI نتیجه ای است که بعد از تحقیقات پروفسور اورلیک ویسلوف (Ulrik Wisløff) به هدف مدیریت وضعیت سلامتی به کمک یک شاخص ردیابی ساده، طراحی شد. PAI این امکان را فراهم کرده که افراد شاخص های پیچیده فیزیکی را دنبال نکنند. همین یک شاخص برای کمک به تناسب اندام و سلامت کلی بدن کفایت می کند.

PAI بر اساس فعالیت هایی که در 7 روز گذشته انجام داده اید به شما امتیاز می دهد. هدف نهایی افراد باید حفظ امتیاز 100 یا نزدیک شدن به آن باشد.

این امتیازها با افزایش ضربان قلب کسب می شوند؛ یعنی هر فعالیتی که باعث پمپاژ بیشتر خون شود، به تناسب اندام و سلامت کلی بدن شما کمک خواهد کرد. هر چه ضربان قلب شما بیشتر شود، PAI هم امتیاز بیشتری را لحاظ می کند. با ردیابی این شاخص می توانید متوجه مدت زمان انجام فعالیت های ورزشی و همچنین شدت مورد نیاز آنها شوید.

PAI چگونه کار می کند؟!

در واقع معیار ضربان قلب در تمامی فعالیت هایی است که انجام می دهید؛ حتی فعالیت هایی که به صورت ورزش روزانه در برنامه خود نداشته باشید.

افراد باید در طول 7 روز گذشته به امتیاز 100 در این شاخص برسند. امتیازدهی PAI بر اساس شاخص های فیزیولوژیکی هر فرد مثل سن، جنسیت، حداکثر ضربان قلب، ضربان قلب در حالت استراحت و پاسخ بدن به ورزش دنبال می شود. بنابراین فعالیتی که هر فرد برای رسیدن به امتیاز 100 این شاخص نیاز دارد، کاملا متناسب با شرایط بدنی او شخصی سازی شده است.

ساعت های هوشمند به شما کمک می کند تا PAI را به عدد مطلوب برسانید و در راستای بهبود سلامتی گام بردارید.

مزایای PAI برای افراد

  • یک شاخص ساده برای ردیابی
  • یک معیار بررسی فعالیت که کاملا قابل درک است
  • سلامت کلی بدن در طولانی مدت: بر اساس مطالعات تناسب اندام HUNT، افرادی که می توانند به صورت مداوم شاخص PAI خود را نزدیک به 100 حفظ کنند، کمتر در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 هستند. بنابراین حفظ امتیاز PAI می تواند به سلامت کلی بدن کمک کند.
  • یک شاخص منحصر به فرد و شخصی سازی شده: PAI برای هر فردی متفاوت بوده و بر اساس شاخصه های بیولوژیکی و فیزیولوژی هر فرد شخصی سازی می شود.