راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

برای خرید تصفیه کننده هوا باید چند نکته اساسی را به خاطر بسپارید. همچنین بد نیست با گزینه های اقتصادی برند شیائومی نیز آشنا شوید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

اگر به هوای اطراف خود اهمیت زیادی نمی دهید و فکر می کنید آن چیزی که پیرامون شما قرار گرفته و آن را نفس می کشید، تاثیری در روند زندگیتان ندارد و همین که درون خانه و به دور از محیط آلوده بیرون هستید کافی است، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. هوای ناسالم و بسیاری از باکتری ها حتی می توانند به خانه و اتاق ما وارد شده و باعث بسیاری از بیماری ها شوند. از این رو، وجود دستگاه تصفیه هوا در خانه یا اتاق، بهترین گزینه موجود است. اگر قصد خرید این وسیله را دارید، راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا را از دست ندهید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

در زندگی شلوغ امروز، کمتر جایی را می توان پیدا کرد که هوایی کاملا پاک و سالم داشته باشد. با توجه به اینکه بسیاری از ما زمان زیادی از زندگی خود را در چنین شرایطی سپری می کنیم، بسیار مهم است که محیط خانه یا کاری خود را با قرار دادن دستگاه های مخصوص عاری از هر میکروب و آلودگی کنیم.

دستگاه های تصفیه دقیقا به همین منظور طراحی شده اند و می توانند با جذب انواع آلودگی و اضافه کردن هوایی پاک و سالم به محیط، به تنفس، خواب و سلامتی کلی بدن شما کمک کنند. اما این دستگاه ها چه ویژگی هایی دارند و در زمان خرید باید به چه نکاتی در مورد این دستگاه ها دقت کرد؟ در ادامه راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا را ارائه می کنیم و شما با مطالعه این راهنما، می توانید مدل متناسب با محیط و نیاز خود را تهیه کنید و از هوایی پاک و سالم بهره مند شوید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

هوادهی و میزان صدا

در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا، باید به این دو نکته مهم، یعنی میزان هوادهی و مقدار صدای دستگاه اشاره کنیم. برخی از دستگاه ها هنگام کار صدای زیادی ایجاد می کنند، اما برخی دیگر عملکردی بدون صدا دارند. اگر برای اتاق و محیط ساکتی قصد تهیه دستگاه تصفیه را دارید، احتمالا برایتان مهم است که دستگاه صدای زیادی تولید نکند. در غیر این صورت در زمان خواب و استراحت ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد شده و در روند استراحتتان اختلال وارد شود.

همچنین دستگاه های تصفیه کننده هوا دارای حجم هوادهی مختلفی هستند. برخی برای محیط های بزرگ طراحی شده اند و می توانند هوای تازه را تا مساحت های زیادی به گردش دربیاورند. اما برخی دیگر برای محیط های کوچکی همچون دفتر کار و اتاق کار طراحی شده اند.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

عملکرد و فناوری دستگاه تصفیه

در ادامه راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا باید به چگونگی عملکرد و فناوری های به کاررفته در این نوع دستگاه ها اشاره کنیم. دستگاه های تصفیه، برای جذب آلودگی ها و پخش هوایی تازه و سالم در محیط از فناوری های مختلفی بهره می برند. بهتر است قبل از خرید حتما به این موارد دقت کنید. فیلترهای الیافی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین مواد برای استفاده در دستگاه های تصفیه هستند. این فیلترها خیال شما را از بابت جذب تمامی آلاینده ها راحت می کنند. اما یکی از مشکلات آنها نیاز به تعویض بعد از مدتی کارکرد است.

جاذب های شیمیایی نیز بیشتر برای جذب گازهای سمی و بوی بد محیط به کار می روند و عمدتا در کنار فیلترهای الیافی به کار گرفته می شوند. سیستم های الکترونیکی دسته دیگری از فناوری ها هستند که تنها با تغییر ماهیت آلاینده ها و آلودگی ها، باعث می شوند که دیگر این مواد خطری برای سلامتی انسان نداشته باشند. این دسته از دستگاه ها نیازی به تعویض فیلتر ندارند؛ اما عمر تجهیزاتشان همچون لامپ UV و دستگاه یونیزاسیون هوا محدود است.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

اندازه و سایر امکانات جانبی

در زمان تهیه دستگاه های تصفیه کننده هوا، ممکن است ابعاد و امکانات جانبی آن نیز مورد توجه قرار بگیرد. اگر بخواهید فضای کمی از محیط خود را به چنین دستگاه هایی اختصاص دهید، مدل های کوچک و سبک را انتخاب کنید. اما اگر محدودیتی در این خصوص ندارید و قصد دارید مساحت بزرگی را تحت پوشش هوای سالم داشته باشید، دستگاه های بزرگ و قدرتمندی نیز در این زمینه وجود دارند.

همچنین برای برخی از مدل های تصفیه کننده های هوا امکاناتی همچون چراغ های LED، نمایش وضعیت فعلی هوای محیط، نمایشگر لمسی و… وجود دارد که در صورت نیاز امکان انتخاب از بین این محصولات نیز برایتان وجود دارد.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

بهترین دستگاه های تصفیه هوا شیائومی

شیائومی یکی از بزرگترین و فعال ترین شرکت های حال حاضر جهان است که محصولات و لوازم مختلفی را روانه بازار می کند. این شرکت به تولید دستگاه های تصفیه هوا نیز مشغول است و اتفاقا از تکنولوژی های به روز و جدیدی نیز برای تولیدات خود استفاده می کند. در ادامه به برخی از مدل های برتر این شرکت که امکان خرید آنها از طریق فروشگاه شمشاد وجود دارد اشاره می شود.

دستگاه تصفیه هوای هوشمند شیائومی 4 Compact یکی از تولیدات جذاب این برند است که از ویژگی هایی همچون صدای بسیار کم، ظاهر زیبا و عملکرد هوشمند بهره می برد. طراحی و ابعاد این محصول به نحوی است که به راحتی می توانید آن را روی میز خود نیز قرار دهید.

دستگاه تصفیه هوای شیائومی مدل 4 Pro یکی از قدرتمندترین محصولات شیائومی در این دسته است که عملکرد بسیاری خوبی داشته و برای پاکسازی محیط های بزرگ و وسیع کاربرد دارد. امکان کنترل این مدل به وسیله موبایل نیز وجود دارد.

دستگاه تصفیه کننده هوا Smart Mi شیائومی دیگر محصولی است که با طراحی کوچک و جذاب و البته عملکرد هوشمند خود، قابلیت جذب آلودگی ها و پخش هوای سالم و تمیز در محیط را دارد. این مدل دستگاه می تواند 99.97 درصد ذرات مضر ریز را از بین ببرد.

جمع بندی

دستگاه های تصفیه هوا، محصولات بسیار کاربردی هستند که محیط را از هر گونه آلودگی و هوای بد پاک می کنند. این کار باعث بهبود کیفیت خواب، بالا رفتن کارایی فرد و جلوگیری از بروز بیماری های مختلف می شود. فروشگاه اینترنتی شمشاد با ارائه محصولات شیائومی، بهترین مرجع برای خرید انواع دستگاه های تصفیه هوا است. همچنین شما می توانید با مطالعه دقیق موارد گفته شده در راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا، خریدی مطمئن و دقیق داشته باشید.