راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

برای اینکه بهترین کفش ورزشی و کتونی را برای خود انتخاب کنید، لازم است که نکات ساده ای را در نظر بگیرید. برای انتخابی ساده تر راهنمای جامعی را آماده کرده ایم که پیشنهاد میکنیم از دست ندهید.

راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

خرید کتونی و کفش ورزشی شاید یکی از انتخاب های چالش برانگیز باشد؛ چرا که انتخاب از بین گزینه های متنوع موجود در بازار کار ساده ای نیست. حتما شما هم با مدل ها، برندها و جنس های متنوعی از کتونی در بازار مواجه شده اید. اما قبل از خرید، بررسی راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی به شما کمک می کند که تجربه خرید بهتری داشته باشید.

قدم به قدم تا خرید کتونی و کفش ورزشی ایده آل

بهتر است با همان مثل همیشگی و قدیمی شروع کنیم؛ پا قلب دوم هر انسان است! بنابراین توجه به راحتی و سلامتی این بخش مهم از بدن ضروری است. علاوه بر این، انتخاب کفش نامناسب و بی کیفیت برای ورزش، نه تنها از بازدهی شما می کاهد، بلکه ممکن است آسیب های شدیدی را نیز به بخش های مختلف بدن شما وارد کند.

از این رو حتما باید نسبت به خرید کتونی و کفش ورزشی دقت زیادی به خرج دهید تا علاوه بر جلوگیری از هدررفتن وقت و پول، به کیفیت ورزش و بهبود سلامتی تان هم کمک کنید. در ادامه به مهمترین نکاتی که قبل از خرید کتونی باید بدانید، اشاره می کنیم.

راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

مشخص کنید کتونی و کفش را برای چه محیطی لازم دارید

در ابتدای راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که محیط و سطحی که در آن قصد استفاده از کفش را دارید، تاثیر مستقیمی در انتخاب شما دارد. اگر روی سطح صاف و یکنواختی ورزش می کنید، نیاز نیست کفشی با آج های زیاد و درشت بخرید. در این حالت بهتر است کتونی های سبک تری را برای خود در نظر داشته باشید.

راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

چه ورزشی را با کتونی خود انجام می دهید؟

در ادامه بحث راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی، باید به این مورد نیز توجه کنید که برای چه ورزشی قصد خرید کفش و کتونی دارید؟ برای ورزش های مختلف، مدل های مختلفی نیز از کفش های ورزشی تولید می شوند که در جزئیات با هم تفاوت دارند. آیا تنها قصد پیاده روی با کفش را دارید؟ آیا در باشگاه های ورزشی از کفش ورزشی استفاده می کنید؟ تمامی این موارد باید قبل از تهیه کفش تعیین شوند که بتوانید انتخاب دقیق تر و البته خریدی رضایت بخش تر را داشته باشید.

راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

مشخصات پا و چگونگی راه رفتن

برای اینکه کفش به بهترین شکل ممکن در پای شما جای بگیرد، باید به شکل پا و نحوه راه رفتن خود هم دقت کنید. به طور کلی راه رفتن افراد، به سه شکل مختلف تقسیم می شود؛ راه رفتن خنثی که در آن کف پا در زمان راه رفتن با زمین تماس پیدا می کند. راه رفتن اورپرونیشن که پا در این حالت به سمت داخل منحرف می شود و راه رفتن آندرپرونیشن که پا بیشتر به طرف بیرون خم می شود و فشار بیشتری روی قسمت بیرونی پا وارد می شود.

وزن عاملی مهم در انتخاب کفش ورزشی

در انتخاب کتونی و کفش ورزشی، وزن نیز تاثیر بسزایی دارد. اگر وزن بالایی دارید، باید کفش هایی با استحکام بالاتر و متناسب با فیزیک خود تهیه کنید. در غیر این صورت نمی توان انتظار عملکرد مناسبی از کفش داشت.

راحتی را فدای زیبایی نکنید

اگر از آن دسته از افراد هستید که به ظاهر کفش های خود اهمیت زیادی می دهید، باید به شما بگوییم که علاقه شما برای پوشیدن کفشی زیبا و رسیدن به ظاهر و تیپتان کاملا ستودنی است! اما نباید این ویژگی را در اولویت بالاتری نسبت به راحتی خود قرار دهید. همانطور که گفتیم پا قلب دوم ماست و راحتی پا تاثیر زیادی در عملکرد کلی بدن دارد. بنابراین حتی اگر کفشی از نظر زیبایی کاملا نظر شما را جلب کرد، ولی مشخصات آن متناسب با پای شما نبود، به هیج عنوان آن را خریداری نکنید.

جنس و قابلیت گردش هوا

در راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی باید به جنس کتونی و کفش و همچنین قابلیت گردش هوای آن نیز اشاره کنیم. رویه کفش، بیشترین تماس با محیط اطراف را دارد و از این رو باید حتما از موادی باکیفیت و مرغوب در ساخت آن استفاده شده باشد. توجه کنید که رویه کتونی حتما در برابر نفوذ آب مقاوم باشد و امکان ورود آب به درون کفش وجود نداشته باشد.

همچنین در قسمت زیرین کفش برای راحتی و انعطاف بیشتر، معمولا از جنس های منعطف و نرم استفاده می شود. برای جلوگیری از بوی بد کفش و البته جلوگیری از بیماری هایی همچون قارچ، کتونی باید قابلیت گردش هوای مناسبی داشته باشد.

راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی

بهترین کفش ها و کتونی های ورزشی شیائومی

در انتهای بررسی راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی به معرفی برترین کتونی های تولیدشده توسط برند شیائومی می پردازیم. مدل های FREETIE، میجیا اسنیکرز 4، امیزفیت ANTELOPE RUNNING OUTDOOR و… از بهترین تولیدات شیائومی هستند که برای ورزش و پیاده روی طراحی شده اند. وزن سبک در کنار مواد اولیه بسیار باکفیت و توجه به جزئیاتی که باعث راحتی پاها می شوند از مشخصات این سری از تولیدات شیائومی است.

جمع بندی

اطلاع از راهنمای خرید کتونی و کفش ورزشی پیش از خرید این محصولات به شما در انتخابی دقیق و مناسب کمک می کند. در این مطلب در خصوص مهمترین مواردی که باید پیش از تهیه کفش ورزشی به آنها دقت کنید صحبت شد. شما می توانید انواع کتونی و کفش ورزشی از برند شیائومی را با قیمتی مناسب و کیفیت بالا، از طریق فروشگاه اینترنتی شمشاد تهیه کرده و به ورزش یا پیاده روی روزانه خود مشغول شوید. با خرید کفش و کتونی باکیفیت، بدون شک کیفیت ورزش و فعالیت های مختلف شما نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.