راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

هنگامی که قصد خرید کیبورد دارید، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا از خرید درست و مناسب برخوردار شوید. در ادامه به 5 نکته مهم در خرید کیبورد اشاره می‌کنیم.

راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

کامپیوتر و لپ تاپ، به دستگاه هایی جداناپذیر از زندگی انسان امروزی تبدیل شده اند. این ابزارهای کاربردی، دارای لوازم جانبی مختلفی هم هستند که باعث بالا رفتن سرعت کارها می شود. کیبورد یکی از پراستفاده ترین قطعات هر کامپیوتری است که بدون آن امکان تایپ کردن وجود ندارد. همچنین بسیاری از گیمرها برای داشتن تجربه ای بهتر به دنبال تهیه کیبوردی با ویژگی های خاص هستند. برای اینکه بتوانید کیبورد موردنظرتان را به درستی انتخاب کنید و از خرید خود رضایت کامل داشته باشید، راهنمای خرید کیبورد را از دست ندهید.

5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

کیبوردها در دسته بندی های مختلفی تولید می شوند؛ برخی از آنها دارای تمامی کلیدها و میانبرها هستند و برخی دیگر تعداد کلیدهای محدودی دارند. برخی به صورت سیمی عرضه شده و دسته ای دیگر بدون سیم به سیستم متصل می شوند. اینکه باید کدام گزینه را انتخاب کنید، به نیاز و شرایط شما بستگی دارد.

در ادامه مهمترین نکاتی که باید با بررسی آنها کیبورد موردنیازتان را انتخاب و تهیه کنید، آورده شده است.

راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

1- جنس و کیفیت ساخت کیبورد

به طور کلی، کیبوردها از پلاستیک نرم و فشرده ساخته می‌ شوند. اما بین موادی که در ساخت کیبورد استفاده می شود نیز تفاوت هایی وجود دارد. برخی از کیبوردها به هیچ عنوان مقاومت کافی ندارند و با فشار کمی خراب می شوند.

پس به عنوان اولین نکته در راهنمای خرید کیبورد باید به جنس کیبورد توجه داشته باشید. هرچه کیبورد جنس بهتری داشته باشد، عمر و کارایی آن بالاتر می رود.

راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

2- نوع کیبورد

شاید جالب باشد که بدانید کیبوردها انواع مختلفی دارند. کیبوردهای گیمینگ، مکانیکی، ممبرین، جزیره ای و… از انواع کیبوردها هستند. به طور مثال کیبورد جزیره ای که به عنوان یکی از محبوب ترین کیبوردها نیز شناخته می شود، دارای کلیدهایی به صورت کاملا مجزا و جدا از هم است که همین عامل باعث می شود احتمال آسیب به کیبورد به کمترین میزان خود برسد. همچنین این فاصله باعث می شود که در صورت گیر کردن اجسام خارجی بین کلیدها، امکان خارج کردن آنها وجود داشته باشد.

لپ تاپ های گیمینگ ممکن است انواع مختلفی داشته باشند و از کلیدهای مکانیکی یا ممبرین برای آنها استفاده شده باشد. به طور کلی کیبوردهای گیمینگ به نحوی طراحی شده اند که گیمر به راحتی بتواند با آنها کار کند. حساسیت در این نوع کیبوردها نیز بیشتر است. کیبورد مکانیکی به دلیل ساختاری که دارد، کمترین فشارها را نیز دریافت کرده و درخواست را عملیاتی می کند. اما یکی از مشکلات این نوع کیبورد صدای زیاد آن در هنگام تایپ است. در نوع جزیره ای معمولا صدای کمتری ایجاد می شود.

پس حتما قبل از خرید کیبورد، انواع آن را بشناسید و مطابق با مدلی که با آن راحت تر هستید و به آن نیاز دارید اقدام به خرید کنید. به طور مثال اگر کیبورد را برای تایپ مدنظر دارید، حتما از نوع مخصوص تایپ آن که حرکت دست روی آن به راحتی انجام می شود استفاده کنید.

راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

3- اندازه کیبورد، عامل مهم بعدی

در ادامه راهنمای خرید کیبورد باید به این مورد هم دقت کنید که اندازه کیبورد بسیار مهم است. برخی مدل ها اندازه بزرگ داشته و همه کلیدها را در خود جای داده اند. اما برخی دیگر از مدل ها کلیدهای غیرضرروی را حذف کرده و تنها دارای کلیدهای مهم هستند. این مورد به خصوص در کیبوردهای گیمینگ به چشم می خورد.

کیبورد TLK یکی از کیبوردهایی است که 10 کلید کمتر دارد. این نوع دارای کلیدهای numpad نبوده و به همین دلیل هم اندازه کیبورد کاهش چشمگیری داشته است. کیبودهای 75 و 60 و 64 درصد نیز انواع دیگری از کیبوردها از لحاظ اندازه هستند.

4- کیبورد باسیم یا بدون سیم؟ مسئله این است!

راهنمای خرید کیبورد را با بررسی دو نوع کلی از کیبوردها دنبال می کنیم؛ کیبورد باسیم یا بدون سیم؟ همواره این سوال، سوالی رایج در ذهن افرادی است که می خواهند کیبورد خریداری کنند. کیبوردهای بدون سیم از طریق بلوتوث به سیستم متصل شده و محدودیت فضا و مکانی برای استفاده از آنها وجود ندارد. پس اگر چنین کیبوردی را لازم داریم حتما به سراغ نوع بی سیم بروید. اما این کیبوردها دارای باتری بوده و ممکن است اتمام باتری آن یکی از معایبش باشد. در این شرایط افرادی که نیازی به فضای زیاد برای کار با کیبورد ندارند، بهتر است از نوع سیمی با قیمتی مناسب تر استفاده کنند.

قابلیت ها و امکانات جانبی

در انتهای بحث راهنمای خرید کیبورد باید گفت که کیبوردها معمولا امکانات و قابلیت های جانبی نیز دارند که می تواند روی خرید آن ها تاثیر بگذارد. به طور مثال برخی دارای نور RGB بوده و معمولا گیمرها به سراغ آنها می روند. برخی نیز از ویژگی هایی مثل ضدضربه بودن و ضدآب بودن بهره می برند که برای ایمنی بالا افراد بسیاری از این نوع کیبورد استفاده می کنند. یکی دیگر از عواملی که بهتر است به آن توجه داشته باشید، عمر ضربه پذیری کلیدهای کیبورد است. هرچه این عدد بالاتر باشد، کیبورد کیفیت بهتری دارد و می توان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرد.

راهنمای خرید کیبورد؛ 5 نکته ای که هنگام خرید کیبورد نباید فراموش کنید!

جمع بندی

برای تجربه تایپ و حتی گشت و گذار بهتر در فضای اینترنت، داشتن کیبوردی روان و باکیفیت بسیار ضروری است. همچنین اگر برای گیمینگ نیاز به تهیه کیبورد داشته باشید هم مدل های مخصوصی برای شما طراحی شده که می توانید از آنها استفاده کنید. در این مطلب راهنمای خرید کیبورد برای خریدی آگاهانه تر ارائه شد. حال شما با در نظر گرفتن نیاز و شرایط خود باید تصمیم بگیرید که به کدام مورد از انواع کیبوردهای اشاره‌شده نیاز دارید. این فرصت را دارید که انواع ماوس و کیبوردهای شیائومی در انواع مختلف را با بهترین قیمت ممکن از طریق فروشگاه اینترنتی شمشاد تهیه کرده و در زمانی اندک تحویل بگیرید.

دسته‌بندی: اخبار شیائومی